Clean and Unclean Food

Deuteronomy 14

1 “Jūs esate Viešpaties, jūsų Dievo, vaikai: nedarykite įsipjovimų ir nesiskuskite plikai viršugalvio dėl mirusio, 2 nes esate šventi žmonės Viešpačiui, jūsų Dievui. Jis jus išsirinko iš visų žemėje esančių tautų būti Jo tauta.

3 Nevalgyk nieko pasibjaurėtino. 4 Štai gyvuliai, kuriuos leidžiama valgyti: jautis, avis, ožka, 5 briedis, stirna, stumbras, laukinė ožka, antilopė, gazelė, kalnų ožka. 6 Valgykite kiekvieną gyvulį, kuris turi skeltą nagą ir gromuliuoja. 7 Tų, kurie gromuliuoja, bet turi neskeltą nagą, nevalgykite: kupranugario, kiškio, barsuko­jie nešvarūs. 8 Kiaulė jums yra nešvari, nors ji turi skeltą nagą, bet negromuliuoja. Jos mėsos nevalgykite ir jos maitos nepalieskite.

9 Iš vandens gyvių valgykite tuos, kurie turi pelekus ir žvynus; 10 o tų, kurie be pelekų ir žvynų, nevalgykite­jie nešvarūs.

11 Valgykite visus švarius paukščius, 12 bet šių nevalgykite: erelio, grifo, jūros erelio, 13 lingės, vanagėlio, peslio su visa jo gimine, 14 varnų giminės, 15 stručio, pelėdos, žuvėdros, vanago su visa jo gimine, 16 gervės, gulbės, ibio, 17 naro, kormorano, apuoko, 18 pelikano, kėkšto ir visos jo giminės, taip pat tutlio ir šikšnosparnio. 19 Visi sparnuoti vabzdžiai nešvarūs ir nevalgomi. 20 Visus švarius sparnuočius valgykite.

21 Nieko pastipusio nevalgykite. Ateivis, gyvenantis pas jus, gali juos valgyti; svetimšaliui gali tokius gyvulius parduoti, bet tu esi Viešpačiui, savo Dievui, pašvęsta tauta. Nevirk ožiuko jo motinos piene.

Next Book Next Book